Jazmínový čaj Yunnan BIO 100 g Wolfberry

40367

Nový produkt

Jazmínový čaj Yunnan Wolfberry BIO 100 g je zmes tých najjemnejších a najznamenitejších lístkov zeleného čaju, ktoré sú prevoňané jazmínom. Tento nápoj bol za dávnych dôb určený pre samotného čínského cisára a jeho dvor.

Viac informácií

Zdielať

3,48 € s DPH

-0,87 €

4,35 € s DPH

34,80 €/kg

Viac informácií

Yunnan jasmine tea BIO pochádza z čínskej provincie Yunnan, ktorá leží na juhozápade Číny a pre pestovanie čaju má ideálne podmienky. Vďaka svojej príjemnej klíme dostala pomenovanie "Provincia večnej jari", pretože v Yunnan nikdy nemrzne, podnebie je tam mierne, vlhké a príjemné, s typickými teplými dažďami a hmlami. Monzúnový pás v celkom vysokej nadmorskej výške vyzrievaniu a kvalite čajových kríkov prospievajú, preto nie je divu, že sa čaj v tejto nádhernej oblasti plnej čarovných tiesňav, tibetských kláštorov a budhistických chrámov pestuje viac ako 1700 rokov a čaje Pu Er patria k desiatim najlepším čajom Číny.

Yunnan jasmine tea Wolfberry sa získava spracovaním prvých, ľahko rozvinutých čajových lístkov, ktoré sa môžu zbierať iba počas krátkeho obdobia v roku. Po zbere sa takto získané čajové lístky sušia pri vysokej teplote a potom sa k nim dodávajú jazmínové lístky. Vôňa čaju je ovplyvnená tým, koľko jazmínu sa k čaju pridáva. Náš Yunnan jasmine tea BIO Wolfberry má žltú farbu nálevu a jeho chuť je veľmi delikátna, sladkastá a neprehliadnuteľná. Tóny jazmínu sú špecifické, takže sa skvele snúbi so sviežosťou zeleného čaju.

Príprava
Čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 ° C (asi 2 minúty po prevarení vody) v pomere 1 čajovú lyžičku (6 - 8 g) na 1,5 - 2 dl vody. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše. Doba vylúhovania činí 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

Krajina pôvodu
Čína

Obsah
100 g

Parametre

Cílová skupina BIO, vegan
Země původu Čína
Produkty bez alergenů Bez lepku, Bez hořčice, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů, Bez celeru, Bez siřičitanů, Bez podzemnice olejné (arašídů), Bez vajec, Bez mléka, Bez sóji, Bez vlčího bobu (Lupina)
* Expresní doručení zdarma

Od 40€

*
Viac info