Goji kustovnica čínska 100 g Wolfberry

70001

Nový produkt

Goji kustovnica čínska Wolfberry 100 g- 280/A (cca 280 ks v 50 g). Plody kustovnice čínskej patria medzi tzv. Superpotraviny. Vďaka množstvu látok, ktoré goji obsahujú sa stal tento tzv. "elixír mladosti" najvyhľadávanejším a najpredávanejším druhom sušeného ovocia.

Viac informácií

Zdielať

1,59 € s DPH

15,90 €/kg

Viac informácií

Ako konzumovať Goji kustovnici
Goji sa dá podobne ako hrozienka, jesť priamo v sušenej podobe, ale tiež si ju môžete pridať do müsli, cereálií, jogurtov, ryže, koláčov alebo ovocných koktejlov. Pokiaľ nemáte radi sušené ovocie, tak zalejte 3 čajové lyžičky goji 3/4 l horúcej vody, nechajte 3 minúty odstáť a preceďte. Vzniknutý čaj si kľudne prislaďte napríklad Wolfberry medom a plody kustovnice môžete samostatne skonzumovať.

Charakteristika Goji kustovnice
V starovekej Číne slúžila goji ako platidlo a dodnes sa tam kustovnici hovorí ovocie nesmrteľnosti alebo červený diamant. Jej priaznivé účinky na ľudský organizmus preverili storočné skúsenosti v tradičnej čínskej medicíne a tibetskí mnísi vyrábajú svoj elixir zdravia a dlhovekosti z goji do dnešných dôb.

Wolfberry Goji kustovnica čínska je tej najvyššej kvality. Pestuje sa v oblasti čínskej provincie Ningxia, ktorá je svetovo preslávená tými najkvalitnejšími plodmi goji na svete.Sušené bobule kustovnice čínskej majú tmavo červenú farbu a chutia asi tak, ako keď skombinujete brusnice, čerešne a šípky.

Kustovnica čínska je asi 150 cm vysoký krík s oranžovými plodmi a rastie od subtrópov až po Himaláje v juhovýchodnej Ázii. Pôda, na ktorej sa rastlinám darí, je bohatá na minerály , veľa riečok a potôčikov v okolí, naviac zabezpečuje úrode veľké množstvo ďalších látok, ktoré sú prospešné pre ľudské telo. Plody kustovnice sú veľmi mäkké, preto sa pri ich česaní musí postupovať opatrne, aby sa zabránilo nadmernému stláčaniu plodov. Bobule sa potom nechajú vysušiť v tieni. V provincii Ningxia sa v okolí kríkov kustovnice čínskej nepestujú žiadne iné rastliny, preto sú plody goji chránené prd nákazami, ktorými trpí vegetácia v iných krajinách.

O rastliny a celú úrodu kustovnice čínskej sa ľudia starajú s obrovskou láskou a starostlivosťou, preto provincia Ningxia získava za plody pravidelne vyznamenanie. K najvýznamnejším patrí zlatá cena na Malajskom medzinárodom potravinárskom veľtrhu a tri zlaté ceny na Čínskom poľnohospodárskom veľtrhu.

Kustovnica čínska obsahuje mimo iného:
• 11 základných a 22 stopových prvkov
• 6 základných vitamínov
• 5 nenasýtených mastných kyselín
• početné fenolové pigmenty (fenoly)
• početné aminokyseliny
• 8 polysacharidov a 6 monosacharidov
• beta-sitosterol a ďalšie fytosteroly
• 5 karotenoidov

Minerály a vitamíny obsiahnuté v 100 g
Draslik: 1132 mg; Železo: 9 mg; Zinok: 2 mg; Vápnik: 112 mg; Selén: 50 µg; Vitamín B2:1,3 mg; Beta-karotén: 7 mg

Nutričné hodnoty na 100 g
Energia:
1256 kJ / 300 kcal; Tuky: 1,56 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 0,33 g ; Sacharidy: 55 g – z toho cukry 50,2 g; Vláknina: 10,8 g; Bielkoviny: 11,4 g; Soľ: 0,86 g

Alergény
Bez alergénov

Doporučené dávkovanie
Ideálna denná konzumácia je 10 až 20 g sušených plodov.

Krajina pôvodu
Čína provincia Ningxia

BIO výrobok pod kontrolov: CZ-BIO-002

Obsah
100 g

Otázky a odpovede

Ako poznám kvalitnú goji ? (Ján S.)
Krátka otázka s dlhou odpovsďou, ku ktorej sa bude hodiť čaj s goji.Takže kvalita goji sa určuje podľa niekoľkých kritérií.

1.) Podľla množstva zlomených plodov
Keď sú goji celé a nepolámané, tak patria do kategórie A, v opčnom prípade do kategórie B. Kategória A je určená primo k spotrebe, zatiaľ čo kategória B je vhodná pre priemyselnú výrobu na ďalšie spracovanie. V súčastnej dobe je v ČR zlozvyk zamieňať goji B kvality, ktorá je určená pre priemyselnú výrobu, za kustovnicu typu A. Goji typu B nie sú zlé, iba sú polámané, preto sú lacnejšie a určené k ďalšiemu spracovaniu. Niektorí obchodníci tento fakt neberú vážne a predávajú goji kvality B za prvotriednu, čo samozrejme nie je v poriadku.

2.) Podľa veľkosti
Čo sa týka veľkosti a kvality goji, tak naša spoločnosť Wolfberry s.r.o.vytvorila štandart, ktorý sa vic-menej medzi obchodníkmi v ČR dodržiava. Celé sa to odvíjalo od toho, koľko plodov sa vojde do 50 g, takže existujú kategórie 180, 280, 350, 500 a ďalej ešte goji 280A BIO a v neposlednej rade 380B.

3.)Podľa farby
Všeobecne platí, že čím sú plody svetlejšie, tým sú čerstvejšie, takže tmavé plody su zo starého zberu, zatiaľ čo svetlé sú čerstvejšie.Tento fakt sa snžia niektorí obchodníci zmeniť tým že plody silne síria. Je prvda, ze si tak goji uchováva krásnu farbu, ale zákazník tak konzumuje veľké nmožstvo síry. Okrem toho, ze nikto nechce konzumovať vedome síru, tak naviac sírenie vyvoláva u mnohých ľudí alergie. Plody môžu byť tmavé aj preto, že majú veľa čiernych škvŕn. Tie vznikajú dôsledkom dažďov, alebo neopatrného zberu a patria tiež ako polámané plody do kategórie B, ktorá je určená k ďalšiemu spracovaniu, a vôbec nie pre konečný predaj.

Parametre

Země původu Čína
Produkty bez alergenů Bez lepku, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů, Bez celeru, Bez siřičitanů, Bez vajec, Bez mléka, Bez sóji

Z tejto kategórie tiež odporúčame:

* Expresní doručení zdarma

Od 40€

*
Viac info